O MNIE

Nazywam się Zuza Piechowicz, jestem dziennikarką, trenerką i mediatorką. Wspieram innych w budowaniu satysfakcji z pracy i odnajdywaniu swojej drogi zawodowej.

Od ponad 10 lat pracuję z grupami, na początku w ramach warsztatów dziennikarskich w ramach Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „Polis”. Przez kilka lat byłam również członkinią zarządu „Polis”, w tym przez 5 lat jego wiceprezeską.

W tym czasie prowadziłam warsztaty dla wielu grup w Polsce i za granicą m.in. w Birmie/Mjanmie, Ukrainie, Węgrzech, Grecji czy Gruzji. Nabyłam wtedy doświadczenia w pracy z bardzo różnorodnymi grupami: od dziennikarzy z różnych zakątków świata, przez działaczy ngo, studentów, uczniów po osadzonych w zakładach karnych i służbę więzienną.

Warsztaty, które z założenia miały skupiać się na dziennikarstwie, często stawały się przestrzenią do pracy nad komunikacją, swoimi mocnymi stronami, umiejętność współpracy i uważnego słuchania siebie nawzajem.

Chociaż moim pierwszym zawodem jest dziennikarstwo...

to właśnie rozwijanie i wsparcie zarówno poszczególnych osób, jak i zespołów, w osiąganiu celów, współpracy i dobrej pracy okazało się moim najważniejszym zajęciem i największą pasją.

W 2017 roku skończyłam Szkołę Trenerów Grupy TROP, miał potem okazję wspierać Grupę TROP jako kotrenerka Szkoły Trenerów (2019-2020) i treningu interpersonalnego (2022). W 2023 roku ukończyłam Intensywny kurs mediacji NVC organizowanym przez Akademię NVC.

Od 2008 roku jestem związana z Radiem TOK FM, na początku jako stażystka, potem jako wydawczyni i sekretarz redakcji (prawie 10 lat!).

Obecnie prowadzę audycje: "Praca od podstaw" i "Dobra praca" o satysfakcjonującym życiu zawodowym, razem z Anną Piekutowską "Szkoda czasu na złe seriale" o tym, co oglądać, a czego unikać w bogatym świecie popkultury, aa także audycję o zdrowiu psychicznym "Dobra terapia" z psychologiem i psychoterapeutą dr. Armenem Mekhakyanem. Za tę audycję zostaliśmy wyróżnieni nagrodą Złota Synapsa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w kategorii Przyjaciel psychiatrii.

Prowadzę i współprowadzę podcasty dla firm. Pomagam też wspierać ich rozwój dzieląc się swoją wiedzą na warsztatach, sesjach mentoringowych i strategicznych. Jestem też stałą producentką kilku podcastów innych autorów i autorek.

Prowadzę i współprowadzę podcasty dla firm. Pomagam też wspierać ich rozwój dzieląc się swoją wiedzą na warsztatach, sesjach mentoringowych i strategicznych. Jestem też stałą producentką kilku podcastów innych autorów i autorek.

Sprawdź moją ofertę warsztatową!